Merkontwikkeling
Laat zien wat het unieke nut van je merk is!Vormgeving voor merken
Merkbeleving versterken door vormgeving
Het heeft zin om na te denken over de keuzes bij vormgeving voor merken op hoofdlijnen. Naast het kiezen van de juiste propositie, emotie en kleuren speelt vormgeving een wezenlijke rol in de merkbeleving.
Vormgeving voor merken in het algemeen
Je kunt in principe drie richtingen inslaan en qua opbouw kiezen voor:
- Symmetrisch/geometrisch opmaak (roept organisatie en stabiliteit op);
- Organische opmaak (roept comfort, interesse en spontaniteit op);
- Abstracte opmaak (weergeven een letterlijke interpretaties van je idee of gaat in die richting).
Voordat je hier een keuze maakt heeft het zin om eerst te kijken welke emotie er speelt bij het beleven van het belangrijkste nut van je merk. Wat gebeurt er met degene die dit ondergaat. De gekozen vorm heeft kan dit enorm versterken.
Stijl op hoofdlijnen
Heb je een keuze gemaakt voor een richting van je opmaak dan kun je daar binnen werken met overwegend ronde of vierkante vormen.
Ronde vormen:
Cirkels (roepen gemeenschap, vriendschap, liefde, eenheid of bescherming op);
Bogen (roepen vrouwelijkheid, beweging, blijdschap, ritme of plezier);
Spiralen (roepen creativiteit, groei of evolutie op).
Rechte vormen en hoeken:
Rechthoeken (roepen vertrouwen, orde, vrede, eenheid of stevigheid op);
Driehoeken (roepen macht, wetenschap, religie, recht, kracht, doelen of energie op)
Verticale lijnen (roepen kracht, agressie, moed of macht op);
Horizontale lijnen (roepen gemeenschap, rust of kalmte op).
Vormgeving logo en huisstijl
Je wilt dat je merk makkelijk toepasbaar is in alle beschikbare kanalen. Het liefst authentiek en vooral herkenbaar! Kijk nog eens naar je eigen logo en vraag je dit eens af, kan ik het overal even makkelijk en herkenbaar inzetten?
Wanneer wij een merk opfrissen en ‘digitaal proof‘ maken dan streven wij de volgende richtlijn na:
- Minimaliseer de uitvoering en maximaliseer het contrast
- Zorg dat je logo herkenbaar blijft in responsieve omgevingen
- Kun je de tekst op tien meter afstand ook nog lezen?
- Gebruik een landscape logo met een typerend beeldmerk
- Zorg dat je kleurgebruik de emotie versterkt die je wilt oproepen
- Kies een emotie die het nut van het merk op moet roepen.
Recente voorbeelden
Hieronder enkele voorbeelden van merken waarvoor samen met Lex Maat Vormgeving of Marieke Tempelaars de huisstijl ontwikkeld of ‘digital proof’ gemaakt zijn. Klik op het logo om meer te lezen over het betreffende project.
Een keer afspreken?
Je hebt interesse om met ons de samenwerking voor jouw merk aan te gaan maar nog wel wat vragen? Klik dan op 'Afspraak maken' en je kunt direct een afspraak inplannen. De eerste 30 minuten zijn kosteloos en geheel vrijblijvend.
Offerte voor het formuleren van een merkconcept?
Het stappenplan dat we toepassen voor het formuleren van een merkconcept is inmiddels dusdanig beproefd dat we dit tegen een vast bedrag aanbieden. Klik op 'Offerte aanvragen', vul het formulier en je ontvangt binnen 5 werkdagen een offerte.
De gemiddelde doorlooptijd is vijf weken met daarin twee keer een teamsessie.

Heel blij met het al het werk dat Eric heeft gedaan om mijn nieuwe onderneming online zichtbaar te maken. Eric is enthousiast, heeft heel veel kennis en denkt met je mee zonder zijn mening aan je op te dringen. Ik kan hem aan iedereen van harte aanbevelen!
Eric is een empathische man en weet daardoor een uitstekende interactie tussen hem en zijn opdrachtgever te creëren. Dat heeft tot gevolg dat je voor Eric je best gaat doen. Want zo werkt het: Eric faciliteert, maar de klant presteert, waardoor je samen tot een mooie uitkomst komt. Dat gaat zo ver dat je denkt foto's te komen te maken en vervolgens op video vragen staat te beantwoorden, waar de spontaniteit vanaf spat. Ja, die foto's zijn ook gemaakt en worden gewaardeerd, maar ik merk dat die filmpjes het verschil maken. Zonder Eric waren er geen filmpjes geweest.
Helemaal los van de onomstreden kwaliteit van Eric, ik heb het maken van de site als een uitermate plezierig traject ervaren. Eigenlijk jammer dat het allemaal zo snel ging. Misschien viel de prijs daarom ook zo mee.
We worked with Eric of Cornelissen.Marketing together on a marketing project for a new product that needed much turn-around thinking and the setting up of a new marketing organisation. We enjoyed working together and brought the project to a succes.
Zij gingen je voor:
Eerder gerealiseerde merkconcepten:
De onderstaande voorbeelden zijn gerealiseerd op basis van het stappenplan 'Je merk doet het werk!'.